Ndërlidhjet

KARAÇI


Presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf tha se një numër i vogël agjentësh të Shteteve të Bashkuara janë inkuadruar në operacione të përbashkëta kundër ekstremistëve al Kaidas në rajonet kufitare.
Ai tha se shumica e amerikanëve janë ekspertë komunikimi dhe janë duke mbështetur angazhimet e udhëhequra nga Pakistani për arrestimin e të dyshuarve që fshihen në rajonet gjys-autonome kufitare.
XS
SM
MD
LG