Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministri belg i Mbrojtjes, Andre Flahaut u bëri thirrje partive politike të vendit që të gjejnë rrugë të reja për luftimin e ideologjive të së djathtës ekstreme dhe mbrojtjen e vlerave të demokracisë.
Belgët janë të brengosur nga sukseset që po arrin në zgjedhjet presidenciale e djathta ekstreme në Francën fqinje, në krye me kandidatin Le Pen.
XS
SM
MD
LG