Ndërlidhjet

MOSKË


Ish-kandidati presidencial dhe negociatori për paqë në Çeçeni, Alekxander Lebed, vdiq nga plagët që mori gjatë rrëzimit të helikopterit të tij në Siberi, pasi kishte prekur largëpërçuesin e tensionit të lartë.
Bashkë me Lebedin u vranë edhe pesë persona tjerë, kurse 10 morën lëndime serioze.
XS
SM
MD
LG