Ndërlidhjet

MOSKË


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Ramsfelld, pas përfundimit të misionit në Azinë Qendrore dhe kthimit në Uashington, është takuar në aeroportin e Moskës me ministrin rus të mbrojtjes, Sergei Ivanov. Bisedimet janë fokusuar në projektin për pakësimin e mbushjeve bërthamore - pikëpamjet e ndryshme rreth të cilit, siç thuhet, mund të vonojnë nënshkrimin e marrëveshjes së paraparë për muajin maj.
XS
SM
MD
LG