Ndërlidhjet

MOSKË


Sekretari amerikan i Mbropjtjes, Donald Rumsfeld dhe ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Ivanov, thanë se kanë bërë përparime në drejtim të marrëveshjes për reduktimin e armëve bërthamore.
Duke folur në Moskë, ministrat nuk dhanë donjë siguri se marrëveshja do të ishte e gatëshme në kohën e samitit të muajit maj në Moskë midis presidentit George Bush dhe presidentit Vlladimir Putin.
Rumsfeld tha se takimet midis zyrtarëve të Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë do të vazhdojnë në Uashington, nga fundi i javës.
XS
SM
MD
LG