Ndërlidhjet

ANKARA


Turqia njofton se është pajtuar që të marrë kontrollin e Forcës Ndërkombëtare të Sigurisë në Afganistan, ISAF-it nga Britania për gjashtë muaj.
Në deklaratën e qeverisë së Turqisë thuhet se data e saktë e transferit do të vendoset “pas bisedimeve me vendet e interesuara dhe me Shtetet e Bashkuara”.
XS
SM
MD
LG