Ndërlidhjet

TIRANË


Gjykata e Tiranës i dha fund procesit të gjykimit lidhur me vrasjen e ish-deputetit demokrat, Azem Hajdari, duke çmuar se motivi i vrasjes ka qenë hakmarrja dhe jo një arsye e caktuar politike dhe shqiptoi dënimet-burgim të përjetshëm për Jaho Salihin, 20 vjetë për Ismet Haxhinë, 25 vjetë në mungesë për Izet Haxhinë dhe mbi dy vjetë për vallaun tjetër të tyre, Isamedinin.
Njëri prej të pandehurve, Fatmir Meta, u la i lirë në sallën e gjyqit.
XS
SM
MD
LG