Ndërlidhjet

MOSKË


Ministrat e Mbrojtjes së Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara, Sergei Ivanov dhe Donald Rumsfeld thanë në Moskë se ata nuk mund të premtojnë se një marrëveshje për reduktimin e armëve bërthamore do të nënshkruhej shpejtë nga presidentët e dy vendeve, por njoftuan se është arritur progres.
Rumsfeld tha se do t,u lihet presidentëve që të marrin vendim për Ujdinë për reduktimin në samitin e Moskës gjatë muajit maj, por theksoi:“Pa marrë parasysh rezultatet e këtyre diskutimeve, Shtetet e Bashkuarera të Amerikës synojnë të reduktojnë armët operative bërthamore në nivelin 1700 deri 2200 koka bërthamore që e foli presidenti”, tha Rumsfeld.
XS
SM
MD
LG