Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekeretari amerikan i shtetit , Colin Povell ka takuar mbrëmë në Uashington presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq dhe ka riafirmuar mbështetjen e plotë të Uashingtonit për Marrëveshjen e nënshkruar midis Beogrdit dhe Podgoricës për federatë me lidhje të dobëta midis dy republikave.
Zëdhënësi i Stejtdepartmentit tha se Powell dhe Gjukanoviq kanë diskutuar edhe disa çështje rajonale si dhe bashkëpunimin me Tribunalin penal të Kombeve të Bashkuara për ish- Jugosllavinë.
XS
SM
MD
LG