Ndërlidhjet

BETLEHEM


Tanket dhe trupat izraelite hyrën në fshatin Shavara afër Betlehemit në Bregun perëndimor për të dytën herë gjatë javës që të shpartallojë,siç tha armata, “aktivitetet armiqësore terroriste që vijnë prej andej”.
Zëdhënësit e armatës izraelite thanë se forcat, me gjasë, do të tërhiqen sot nga Nablusi, ku hyrën dje dhe vranë 9 pesrsona dhe arrestuan rreth 200 palestinezë.
XS
SM
MD
LG