Ndërlidhjet

KABUL


Lideri i përkohëshëm i Afganistanit, Hamid Karzai tha se qyteti Gardez në provincën Paktia u ballafaqua edhe njëherë me "vdekje dhe mizerje" të shkaktuar nga luftimet e fraksioneve.
Karzai tha se ka kërkuar nga Qeveria e Shteteve të Bashkuara asistencë për ti dhënë fund dhunës midis komandantëve rivalë.
XS
SM
MD
LG