Ndërlidhjet

GJENEVË


Ish-komandanti serb i Bosnjes, Ratko Mlladiç, i akuzuar për krime lufte, është në Beograd por ka humbur mbrojtjen e armatës jugosllave dhe duhet arrestuar sa më shpejt– ka thënë në një intervistë të botuar sot në shtypin zviceran, kryeprokurorja Karla Del Ponte.
Ajo ka shtuar më tej se ligji i miratuar në parlamentin jugosllav i detyron, qeverinë federale jugosllave dhe atë republikane serbe, të proçedojnë me arrestimet.
XS
SM
MD
LG