Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Trupat e koalicionit ndërkombëtar të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, kanë ndërmarrë një operacion të ri kundër terroristëve të Al-Kaidës dhe atyre talibanë në lindje të Afganistanit. Sipas shtypit islamik afgan me bazë në Pakistan, operacioni përfshin disa qindra trupa dhe nisi natën e së martës në provincën Paktia.
XS
SM
MD
LG