Ndërlidhjet

PARIS


Mbi gjysmë milioni njerëz protestuan sot në Francë kundër fitores së kandidatit presidencial të së djathtës ekstreme, Zhan Mari Lë Pen, pasi ky i fundit pati organizuar më herët një demonstrim për nder të Zhan D’Ark, simbolit të partisë që ai drejton. Në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale që mbahet këtë të dielë, do të jenë përballë presidenti aktual francez, Zhak Shirak dhe rivali I tij, Zhan Mari lë Pen.
XS
SM
MD
LG