Ndërlidhjet

RAMALLAH


Një autokolonë mjetesh të blinduara amerikane, britanike dhe izraelite, ka nisur transferimin e gjashtë palestinezëve të kërkuar prej Izraelit për aktivitete terroriste, nga Shtabi i kryesuesit të Autoritetit Palestinez në Ramallah - për në një burg të Bregut Perëndimor. Kjo lëvizje mund të hapë udhën që Izraeli të heqë rrethimin nga selia e Jaser Arafatit.
XS
SM
MD
LG