Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zgjerimi i Organizatës së Atlantikut Verior me anëtarë të rinj, duhet të jetë priorietet i samitit të NATOs që mbahet në Pragë në muajin nëntor – ka konkluduar sot Mark Grosman, nën sekretar amerikan i Shtetit për çështjet politike, para Komitetit të Senatit për Marrëdhëniet me Jashtë.
Kryesuesi i Komitetit, senatori Xhozef Bajdën, tha se për më tepër se një gjysmë shekulli, NATO-ja ka qenë gurthemeli i mbrojtjes strategjike të Shteteve të Bashkuara dhe lidhja me e prekshme me Europën.
XS
SM
MD
LG