Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Trupat e koalicionit ndërkombëtar të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, vazhdojnë një operacion të gjerë kundër terroristëve të Al-Kaidës dhe atyre talibanë në lindje të Afganistanit. Operacioni përfshin disa qindra trupa të ISAF-it dhe nisi natën e së martës në provincën Paktia.
XS
SM
MD
LG