Ndërlidhjet

PARIS


Rreth 1 milion njerëz protestuan sot në mbarë Francën kundër kandidatit presidencial të së djathtës ekstreme, Zhan Mari Lë Pen, pasi ky i fundit pati organizuar më herët një demonstrim për nder të Zhan D’Ark, simbolit të partisë që ai drejton. Në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale që mbahet këtë të dielë, do të jenë përballë Zhak Shirak dhe rivali i tij, Zhan Mari lë Pen.
XS
SM
MD
LG