Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nën-presidenti i Kinës, Hu Xhintao, është takuar pasdite me homologun e tij amerikan, Dik Çejni dhe pritet të bisedojë rreth të drejtave të njeriut, Tajvanit dhe të tjera temave edhe me presidentin e Shteteve të Bashkuara, George Bush.
Besohet gjerësisht se president i ardhshëm i Kinës do të jetë pikërisht Hu Xhintao.
XS
SM
MD
LG