Ndërlidhjet

MADRID


Mediat spanjolle raportojnë se dy shpërthime të veçuara, në të cilat janë lënduar gjithsej pesë persona, kanë ndodhur sot në kryeqytet. Incidentet paraprinë ndeshjet gjysmë-finale për Ligën e Kampionëve Europianë, mes Real Madridit dhe Barcelonës. Nuk dihen autorët e akteve, por dyshimet bien mbi grupin separatist bask, ETA.
XS
SM
MD
LG