Ndërlidhjet

JERUSALEM


Vatikani sot drejtpërdrejt u involvua në përpjekjet për zgjidhjen e krizës një muajshe në kishën e lindjes së Krishtit në Betlehem.
Kardinali francez Roger Etchegeray, njëri nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të Papës, sot u takua me presidentin e Izraelit Moshe Kacav në Jerusalem.
Eçegeraj pritet të takojë edhe kryeministrin Ariel Sharon dhe liderin palestinez Yasser Arafat për të diskutuar ngujimin e 200 palestinezëve në bazilikën e Betlehemit.
XS
SM
MD
LG