Ndërlidhjet

BAGRAM/AFGANISTAN


Forcat Ndërkombëtare ushtarake i vazhduan sot operacionet në malet në lindje të Afganistanit, duke i djekur luftëtarët e dyshuar talibanë dhe të al Kaidës.
Komandanti i forcave britanike Roger Lane tha se në afërsi të kufirit me Pakistanin janë angazhuar rreth 1.000 ushtarë amerikanë dhe britanikë.
XS
SM
MD
LG