Ndërlidhjet

MANILË


Një aeroplan i forcave ajrore të Filipineve është rrëzuar sot gjatë stërvitjeve të përbashkëta me forcat e Shteteve të Bashkuara.
Njoftohet se piloti ka humbur jetën, kurse 10 peersona tjerë janë lënduar.
Filipinet dhe Shtetet e Bashkuara po zhvillojnë stërvitje ushtarake për të përballuar militantët dhe grupet terroriste në vend.
XS
SM
MD
LG