Ndërlidhjet

MANILË


Forumi Ndërkombëtar i Mediave u ka bërë thirrje qeverive të përmbahen nga kufizimi i të drejtave të gazetarëve në emër të luftës kundër terrorizmit dhe të sigurisë kombëtare.
Në deklaratën e samitit dy-ditësh në Manilë të organizuar nga UNESKO, gjithashtu kërkohet nga qeveritë të mbrojnë gazetarët dhe të hetojnë rastet e dhunës ndaj tyre.
XS
SM
MD
LG