Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri palestinez Yasser Arafat sot e kaloi ditën e parë në liri pas daljes nga selia e tij në Ramallah.
34 ditët e kaluara në rrethim dhe inkursionin e forcave izraelite në territoret palestineze, Arafat i krahasoi me aksionet e nazistëve.
Kryeministri Ariel Sharon tha se Izraeli nuk garanton se lideri palestinez Arafat do të mund të kthehet në Bregun Perëndimor, nëse udhëton në botën e jashtme.
Para heqjes së bllokadës ndaj selisë së Yasser Arafatit, trupat izraelite sërish kanë hyrë në qytetin Tulkarem në Bregun Perëndimor.
XS
SM
MD
LG