Ndërlidhjet

BAGRAM/AFGANISTAN


Britania ka përqëndruar rreth 1.000 ushtarë në Afganistanin lindor për të vazhduar ndjekjen e pjesëtarëve të rrjetit terrorist al Kaida.
“Forca e madhe dhe mirë e pajisur e 1.000 ushtarëve do të operojë në zonën që ka rëndësi strategjike për armikun tonë”, tha komandanti i brigadës britanike Roger Lane.
XS
SM
MD
LG