Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush ka lejuar akordimin e 2 milionë dollarë ndihmave ushtarake për pajisjen dhe trainimin e armatës së Afganistanit.
Ndihma u bë publike pas bisedës 10 minutëshe telefonike të presidentit amerikan me liderin e përkohshëm afgan Hamid Karzai.
Ndërkohë njoftohet se forcat e koalicionit ndërkombëtar sot i kanë vazhduar operacionet kundër terroristëve talibanë dhe të al Kaidës në Afganistanin lindor.
XS
SM
MD
LG