Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministri i Jashtëm i Rusisë Igor Ivanov dhe sekretari i shtetit Colin Powell sot do t’i vazhdojnë bisedimet për marrëveshje të re ruso-amerikane për reduktimin e armatimit bërthamor.
Të dyja palët përpiqen të përcaktojnë detajet para takimit të presidentëve George Bush dhe Vladimir Putin në 23 maj në Moskë.
XS
SM
MD
LG