Ndërlidhjet

UASHINGTON


Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve tha se Afganistani, Bellorusia, Irani dhe Kirgistani janë ndër 10 vendet më të rënda për punën e tyre.
Duke e shënuar ditën ndërkombëtare të lirisë së shtypit, komiteti ka vërejtur se rreziku nga raportimi i lajmeve ka qenë i shprehur në luftën kundër terrorizmit në Afganistan dhe në konfliktin izraelito-palestinez në Bregun Perëndimor.
XS
SM
MD
LG