Ndërlidhjet

MOSKË


Ombudsmani i Rusisë Oleg Mironov sot e kritikoi mungesën e lirisë së shtypit në vend dhe i akuzoi autoritetet për ngulfatjen e aktiviteteve të gazetarëve.
Në ditën ndërkombëtare të lirisë së shtypit, Mironov tha se gazetarët e pavarur në Rusi “janë të shtypur, të persekutuar dhe të kërcënuar”, kurse ndonjëherë edhe vriten nga vrasës të paguar.
XS
SM
MD
LG