Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri palestinez , Yasser Arafat ka mirpritur prospektet për konferencën ndërkombëtare për zgjidhje paqësore midis Izarelit dhe palestinezëve, që e kumtoi sekertari amerikan i shtetit.
Arafat citohet të ketë thënë në një deklaratë se populli palestinez është i gatshëm të hyjë “në negociata të gjithanëshme për zgjidhjen e të gjitha çështjeve” midis tyre dhe popullit izraelit.
XS
SM
MD
LG