Ndërlidhjet

BAZA AJRORE BAGRAM/AFGANISTAN


Forcat e koalicionit ndërkombëtarë vazhduan operacionet kundër terroristëve taliban dhe al Kaidas në provincën lindore, Paktia të Afganistanit.
Zëdhënësi i marinës britanike tha në Bagram se qëllimi kryesor i operacionit është mbledhja e informatave dhe gjurmimi i shpellave dhe bunkerëve të shfrytëzuar nga al Kaida dhe talibanët.
XS
SM
MD
LG