Ndërlidhjet

MOSKË


Omduspersoni i Rusisë për të drejtat e njeriut, Oleg Mirnov, me rastin e Ditës botërore të lirisë së shtypit, kritikoi mungesën e lirisë së mediave në vend dhe akuzoi autoritetet për ngulfatje të aktiviteteve të gazetarëve.
Mirnov tha se gazetarët e pavarur në Rusi janë të ”ndrydhur, persekutuar dhe kërcënuar” dhe nganjëherë edhe vriten nga atentatorë të paguar.
XS
SM
MD
LG