Ndërlidhjet

PODGORICË


Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq vlerëson se iniciativa e partive të veçanta në Serbi për pavarësin e asaj republike janë “të natyrshme dhe të pritura”.
Gjukanoviq vlerëson se Marrëveshja për raportet e reja të Malit të Zi me Serbinë “nuk përjashton tendencat e pavarësimit si të Malit të Zi ashtu edhe të Serbisë”.
XS
SM
MD
LG