Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara, Rusia, Kombet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian janë dakorduar që të organizojnë kësaj vere konferencën ndërkombëtare për zgjidhje paqësore midis Izraelit dhe palestinezëve, njoftoi sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell.
Yasser Arafat ka mirëpritur njoftimin dhe citohet të ketë thënë në një deklaratë se populli palestinez është i gatshëm të hyjë “në negociata të gjithanëshme për zgjidhjen e të gjitha çështjeve” midis tyre dhe popullit izraelit.
XS
SM
MD
LG