Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë thotë se preidenti George Bush është i brengosur lidhur me trendet anti-semite në Evropë dhe ka shtruar çështjen në diskutime private me liderët evropianë.
Sidoqoftë, zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleicher ka thënë se Bush nuk ka komente lidhur me rundin final të zgjedhjeve presidenciale në Francë, duke e shikuar votimin si çështje që i takon vetëm asajë.
Franca ka qenë arenë e sulmeve anti-ebreje muajve të fundit, duke përfshirë edhe zjarret në sinagoga dhe shkolla ebreje.
XS
SM
MD
LG