Ndërlidhjet

PRISHTINË


Si rezultat i përmirësimit të situatës së sigurisë, Komanda e brigadës shumkombëshe të KFOR-it në jug të Kosovës ka vendosur që prej sonte në rajonin e Prizrenit dhe Dragshit të heqë orën policore ,që ishte në fuqi prej qershorit të vitit 1999.
KFOR-i gjithashtu ka njoftuar për shtimin e masave të sigurisë në rajonet kufitare Kosovë-Maqedoni dhe Kosovë- Shqipëri.
XS
SM
MD
LG