Ndërlidhjet

KAIRO


Disa liderë arabë e vunë në pyetje vlerën e konferencës për Lindjen e Afërt që u propozua kësaj jave nga Shtetet e Bashkuara.
Ministri i Jashtëm i Egjiptit, Ahmed Maher tha se Izraeli duhet të tërhiqet së pari nga rajonet palestineze që i ka ri-okupuar së fundit dhe “të zotohet se nuk do të kthehet në ato territore me asnjë pretekst”.
XS
SM
MD
LG