Ndërlidhjet

BETLEHEM


Një snajperist izraelit vrau një polic palestinez që ishte në kishën e rrethuar në Betlehem, ku janë strehuar një grup palestinezësh, ka një muaj
Erik Algers, aktivist nga Suedia që ishte brenda në kishë i ka deklaruar Radios Evropa e Lirë se polici vdiq, sepse nuk mundej të evakuohet shpejtë.
“Prifti bisedoi me izraelitët dhe kërkoi leje që ai të nxirrej jashtë, por procesi zgjati shumë dhe ai vdiq nga gjakderdhja, thotë aktivisti Algers”.
Edhe në Brezin e Gazës një polic palestinez u vra nga trupat izraelite.
XS
SM
MD
LG