Ndërlidhjet

BAZA AJRORE BAGRAM/AFGANISTAN


Trupat e udhëhequara nga kanadezët kanë filluar një sulm parashutistësh në lindje të Afganistanit, duke iu bashkuar forcave të udhëhequra nga britanikët në përndjekjen e talibanëve dhe al Kaidasve.
Në malet në jug-lindje të Afganistanit, marincat britanikë kanë vazhduer me kërkimin e shpellave dhe bunkerëve që mund të jenë shfrytëzuar nga luftëtarë talibanë dhe al Kaidas, por akoma nuk kanë hasur në ndonjë terrorist, tha koloneli Paul Harradine.
XS
SM
MD
LG