Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon sot udhëton në Shtetet e Bashkuara për tu takuar me presidentin George Bush.
Diskutimet do të fokusohen në propozimin e tij për paqe me palestinezët.
Sharon dhe Bush pritet të diskutojnë edhe propozimin e Shteteve të Bashkuara për konferencë ndërkombëtare për paqe në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG