Ndërlidhjet

DUSHANBE


Policia e Taxhikistanit dhe kufitarët rusë kanë arrestuar brenda javës 31 trafikantë dhe mbi 50 kilogramë heroin, njoftoi ministria e brendshme e Taxhikistanit.
Rreth 11 mijë kufitarë rusë patrullojnë përgjatë kufirit ndërmjet Afganistanit dhe Taxhikistanit në gjatësi prej 1.200 kilometra, në bazë të marrëveshjes së vitit 1992 midis Moskës dhe Dushenbesë.
XS
SM
MD
LG