Ndërlidhjet

MANILË


Zyrtarë të Filipineve thanë se presidenti Gloria Macapal Arroya ka urdhëruar ndjekjen e ekstremistëve myslimanë pas arrestimit të 9 pjesëtarëve të dyshuar të al Kaidës.
Policia tha se është duke i gjurmuar lidhjet e mundshme ndërmjet të dyshuarve dhe grupeve militante Xhama Islamija dhe Abu Sajaf.
XS
SM
MD
LG