Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Ivanov dhe Drejtori i Shërbimit Federal të Sigurisë, Nikollai Patruschev, kishin bisedime me udheqësin e administratës në Çeçeni të mbështetur nga Moska, Akhmed Kadyrov dhe komandantin e trupave federale në republikën kryengritëse.
Agjencia Interfaks thotë se liderët kanë shqyrtuar operacionet speciale që ishin ndërmarrë nga trupat ruse ditëve të fundit dhe dorëzimin e djeshëm të armëve nga 36 kryengritës, pasi Kadyrov kishte ofruar amnesti për luftëtarët që nuk janë ndërlikuar në akte terrori.
XS
SM
MD
LG