Ndërlidhjet

LAGOS


Së paku 148 kufoma, udhëtarë e banues në tokë, janë nxjerrë nga lokacioni pran Kanos, ku u rrëzua dje aeroplani nigerian i udhëtarëve, njofton Kryqi i Kuq i Nigerisë.
Presidenti nigerian ka urdhëruar hetime për fatkeqsinë dhe ka shpallur dy ditë zie kombëtare.
XS
SM
MD
LG