Ndërlidhjet

JERUSALEM


Negociatorët janë afër marrëveshjes për t’i dhënë fund ngujimit në kishën e Lindjes së Krishtit në Betlehem, tha ushtria izraelite.
Sipas marrëveshjes, 6 deri 8 militantë palestinezë, që kërkohen nga autoritetet izraelite, do të mërgojnë në Evropë, kurse mbi 30 të tjerë do të dalin para gjyqit palestinez në Gazë.
Armata izraelite gjithashtu njoftoi se dy palestinezë janë vrarë dhe dy ushtarë janë plagosur në shkëmbim-zjarrin e sotëm afër Rripit të Gazës.
XS
SM
MD
LG