Ndërlidhjet

SEUL


Presidenti i Koresë Jugore Kim Dae-jung e braktisi partinë e tij në pushtet dhe kërkoi falje për skandalet e korrupsionit që i përfshinë djemtë dhe ndihmësit e tij.
Vendimi nuk do të ndikojë në mandatin e tij 5-vjeçar, që përfundon vitin e ardhshëm.
XS
SM
MD
LG