Ndërlidhjet

ZAGREB


Kryeprokurorja e Gjykatës Ndërkombëtare për Krime të Luftës sot e fillon vizitën dy-ditëshe në Kroaci.
Carla del Ponte pritet të vizitojë disa varreza masive dhe lokalitete në rrethinën e Vukovarit, ku forcat serbe kryen krime gjatë luftës serbo-kroate në vitet 1991-95.
XS
SM
MD
LG