Ndërlidhjet

KATMANDU


Qeveria e Nepalit tha se qindra kryengritës maoistë janë vrarë në sulmet ajrore gjatë natës.
Ofenziva filloi para 4 ditësh për të parandaluar sulmin e guerilëve në pajisjet e qeverisë.
Grupet maoiste mbi 6 vjet luftojë për rrëzimin e monarkisë dhe vendosjen e pushtetit komunist.
XS
SM
MD
LG