Ndërlidhjet

JANGON


Qeveria ushtarake e Birmanisë, liroi pas 19 muaj arresti shtëpiak, udhëheqësen e opozitës Aung San Su Ki.
Fituesja e çmimit Nobël për paqen, San Su Ki, - për lirimin e së cilës ëstë ushtruar një presion i jazhtëzakonshëm ndërkombëtar, - gjatë një konference për shtyp me anëtarët e partisë së cilës drejton, u angazhua “të bëjë gjithçka për demokratizimin e Birmanisë, sa më shpejt që jetë e mundur dhe në drejtimin e duhur”.
XS
SM
MD
LG